Вірогідна подія та неможлива подія.
Подію, яка при даних умовах обов’язково відбудеться називають вірогідною подією.
Приклад вірогідної події: «випадання натурального числа, меншого за 7 при підкиданні грального кубика». Вірогідну подію прийнято позначати буквою U.
Подію, яка при даних умовах не може відбутися називають неможливою подією.
Приклад неможливої події: «випадання натурального числа, більшого за 6 при підкиданні грального кубика». Неможливу подію прийнято позначати буквою V.
Класичне означення ймовірності випадкової події.
Випадок, в результаті якого відбувається подія А, називають випадком, що сприяє появі події А.
Класичне означення ймовірності випадкової події полягає у наступному:
ймовірність випадкової події А дорівнює відношенню кількості випадків m, що сприяють появі події А до кількості всіх можливих випадків n:
Зауважимо, що ймовірність вірогідної події р(U)= 1, а ймовірність неможливої події р(V) = 0.
Розглянемо приклади.
Приклад 1. В урні 4 білих і 12 чорних кульок. Навмання виймаємо одну з них. Яка ймовірність того, що вона біла (подія А)?
Розв’язання. З урни можна витягти з рівною ймовірністю будь-яку з 4 + 12 = 16 кульок. Томуn = 16. Число випадків, що сприяють появі події А, дорівнює 4, тобто m = 4. Отже, p(a) = 4/16 =0,25.
Приклад 2. На картках написані натуральні числа від 1 до 18. Навмання витягують одну з карток. Яка ймовірність того, що число, записане на картці, є дільником числа 18 (подія А)?
Розв’язання. Зрозуміло, що n = 18. Натуральними дільниками числа 18 є числа 1; 2; 3; 6; 9; 18. Отже, m = 6. Тоді р(А) = 6/18 = 1/3.
Приклад 3. Одночасно підкинули два гральні кубики. Яка ймовірність того, що сума очок, які випали на кубиках: 1) дорівнює 7; 2) більша за 8?
Розв’язання. Складемо таблицю суми очок, що може випасти на двох гральних кубиках при їх одночасному підкиданні, n = 36 — кількість усіх можливих випадків.
1) Є 6 випадків, коли сума очок на кубиках дорівнює 7. Отже, m = 6. Тоді
2) Є 10 випадків, коли сума очок на кубиках більша за 8. Тому,
Немає коментарів:
Дописати коментар